instagram
telegram

توافق اولیه برای فروش رایت بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب ایرانی

توافق آژانس ادبی پل با ۴ ناشر معروف آمریکایی جهت تبادل رایت

مدیر آژانس ادبی پل از توافقات اولیه برای فروش راست بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب ایرانی با مدیران انتشاراتی از کشورهای آذربایجان،‌ ترکیه،‌ صربستان و چین خبر داد.

مجید جعفری اقدم مدیر آژانس ادبی پل در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، از خرید 6 رایت از ناشران چینی خبر داد و گفت:‌ علاوه بر این درباره خرید 30 رایت دیگر از ناشران چینی توافق اولیه انجام شده است،‌ چینی‌ها نیز 22 کتاب ایرانی را در دست بررسی دارند که پس از نمایشگاه درباره آن توافق می‌شود.

وی ادامه داد: عمده این کتاب‌ها در حوزه ادبیات داستانی  و کودک ونوجوان است،‌ هم‌چنین ما با ناشران دیگری از کشورهای ترکیه،‌ آذربایجان و صربستان نیز توافقاتی داشته‌ایم.

جعفری اقدم تصریح کرد:‌ با مدیر انتشارات قانون از کشور آذربایجان برای 40 عنوان کتاب ایرانی به تفاهمات اولیه رسیدیم و قرار است وی این کتاب‌ها را بررسی کرده و حداکثر یکی دو ماه پس از نمایشگاه تکلیف آن را مشخص کنیم. هم‌چنین مدیر انتشارات نار از ترکیه نیز 15 عنوان کتاب ایرانی و مدیر انتشاراتی از صربستان 50 عنوان کتاب ایرانی را برای بررسی رایت انتخاب کرده است.

وی در پایان با بیان این مطلب که سالن رایت برای نخستین بار در نمایشگاه کتاب راه‌اندازی شده بود،‌ گفت‌: ما تلاش کردیم که مدیران انتشارات و رایت کشورهای خارجی حاضر در نمایشگاه کتاب را با 30 ناشر ایرانی در ده روز نمایشگاه کتاب پیوند دهیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار × یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.