instagram
telegram

در آستانه برگزاری چهلمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه (SIBF)، ناشران و آژانس های ادبی از کشورهای مختلف از جمله ایران برای یازدهمین دوره در کنفرانس سه روزه ناشران گرد هم آمدند .
این کنفرانس سه روزه که توسط اداره کتاب شارجه (SBA) با مشارکت انجمن ناشران بین‌المللی (IPA) در مرکز نمایشگاه شارجه برگزار شد، در روز یکشنبه، 31 اکتبر(۹ آبان) آغاز شد و تا ۲ نوامبر(۱۱ آبان) ادامه یافت.
این کنفرانس با هدف کنار هم آوردن ناشران و آژانس های ادبی علاقمند به فعالیت در بازارهای نشر کشورهای عرب زبان تشکیل می شود و همه ساله صدها ناشر و آژانس از کشورهای مختلف به ویژه کشورهای عربی با حمایت نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه در این رویداد مهم شرکت می کنند. امسال حدود ۵۰۰ ناشر و آژانس ادبی به این کنفرانس دعوت شده بودند.
آژانس ادبی و ترجمه پل از جمله شرکت کنندگان در کنفرانس امسال بود. ضمنا انتشارات هزاره ققنوس هم از ایران در کنفرانس امسال شرکت کرده بود.
آژانس ادبی پل که با هدف تقویت حضور در بازارهای نشر جهان عرب در این کنفرانس شرکت کرده بود، برای دیدار و مذاکره با بیش از ۳۰ ناشر از کشورهای عرب زبان و دیگر کشورهای خارجی و فروش کپی رایت آثار ایرانی جهت ترجمه و نشر به زبان عربی در کشورهای مختلف فعالیت های را برنامه ریزی کرده بود.
ملاقات با ۶ ناشر از کشور مصر، ۲ ناشر از کشور امارات،۲ ناشر از مراکش،۳ ناشر از لبنان، ۳ ناشر از سوریه،۴ ناشر از اردن،یک ناشر از قطر و یک ناشر از عمان و دستیابی به توافق اولیه جهت خرید رایت ۲۶ کتاب جهت ترجمه و نشر از ایران و فروش رایت ۱۷ کتاب ایرانی برای ترجمه و نشر در کشورهای مصر،سوریه،اکراین،اردن و ترکیه از جمله دست آوردهای شرکت فعال آژانس ادبی پل در این رویداد مهم بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 6 + 11 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.