انتشار دو کتاب ایرانی در ترکیه

بنا به اعلام دفتر آژانس ادبی و ترجمه پل در استانبول ترکیه کتاب های غنچه بر قالی نوشته ابراهیم حسن بیگی،انتشارات کانون و کوچ روزبه نوشته آهوسا صالحی،انتشارات افق به زبان ترکی استانبولی در ترکیه منتشر شد.
این دو کتاب بر اساس قراردادهای رایتی که فی مابین نویسنده کتاب غنچه بر قالی و ناشر کتاب کوچ روزبه با انتشارات زنگین در استانبول توسط آژانس ادبی پل منعقد شده بود، ترجمه و منتشر شده اند.
شایان ذکر است این ناشر ترکیه ایی قبلا کتاب کلاغ سفید،نوشته فریده جهاندیده،انتشارات آنا پل را با همکاری آژانس ادبی پل به زبان ترکی و استانبولی ترجمه و منتشر کرده بود.
دفتر آژانس ادبی پل در استانبول همچنین اعلام کرد کتاب های راز نگین سرخ نوشته حمید حسام و نه آبی ،نه خاکی نوشته علی موذن از انتشارات سوره مهر هم اکنون در دست ترجمه هستند و بنا به اعلام انتشارات اونسوز در ترکیه که حق ترجمه و انتشار آنها را به واسطه آژانس ادبی پل از ناشر ایرانی دریافت کرده است، به زودی منتشر و وارد بازار کتاب ترکیه خواهد شد.
دفتر آژانس ادبی پل همچنین خاطر نشان کرد قرارداد رایت ۳ عنوان کتاب دیگر بزودی با انتشارات ینی انسان در ترکیه نهایی شده و ترجمه و انتشار آنها در دستور کار ناشر ترکیه ای قرار می گیرد.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.